02 máj

Čo je u nás nové?

DSC_0790

DSC_0790Čo je u nás nové? Nooo, veľa vecí, ale asi tá ktorá vás zaujíma vás nepoteší. Tento rok asi veľa zeleninky v ponuke nebude… Nás však veľmi teší dôvod tejto našej nemožnosti: v decembri sa nám narodilo bábätko. Malé, zlaté, milé. Ešte sme si hovorili že ako fajn, že v decembri, do jari si urobíme systém a budeme všetko stíhať. Pravdu povediac stíhame všetko, len záhradu akosi nie 😀 Všetko, tzn. stíhame sa najesť, napiť, občas navariť aj niečo iné ako polotovary,  občas upratať, prechádzky a zabezpečiť potreby novej malej Agricolky. Vyrastá z nej usmiaty a akčný človek. To že usmiaty spoznáte ľahko aj vy. Akčný – to poznáme my 🙂 Verím, že jej akčnosť sa budúci rok prejaví na tom, že sa so mnou bude s radosťou vŕtať v zemi a ako mi hovoria kamošky – vyjedať zem, kamienky a iné „dobrotky“.

Aby som vás všetkých ale nezmiatla, keď chvíľku zaspí a ja nie (áno, aj to sa stáva), tak sa v tej zemi hrabem. Čosi teda ponúknuť budeme môcť, len toho bude pomenej a menší sortiment…

Áááá ešte jedna dôležitá informácia: asi už budúci rok sa naša rodina rozrastie asi o milión bytostí. (Nie, nie som už znova tehotná… uff….) Užitočných včiel.

Vajíčka nebudú. Po troch rokoch spoločnej púte s hydinou sme sa rozlúčili aspoň s našim zachráneným káčerom (indický bežec), ktorý našiel nový super domov toť tu blízko pri potôčku. Určite mu bude dobre, je u dobrých ľudí čo potrebujú pomôcť so slizniakmi. Čo sa so všetkými stalo? Líšky mali mladé – tie toho majú na svedomí najviac, a potom jednému nášmu havkovi začalo „hrabať“ a keď sme neboli doma, ulovil pre nás niečo, aby sme neboli hladní…

Ďakujeme za dôveru ktorú v nás máte. Nesklameme. Len teraz máme pred sebou krásne obdobie ktoré nám postupne zmení všetky životné priority.